Elevhälsoenhetens personal

Här hittar du kontaktuppgifter till elevhälsoenhetens personal på respektive skola. Klicka på plus-tecknet på din skola för att se mer.

Elevhälsoenhetens personal på Venjans skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska


Charlotte Broberg

 

0250-26772

 

charlotte.broberg@mora.se

Kurator

Emmy Svahn

0250-26624

emmy.svahn@mora.se

Specialpedagog

Catarina Lund Särström

0250-26332

catarina.lund@mora.se

Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26342

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilssson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Nusnäs/Färnäs skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Kristina Brattström

0250-26392

kristina.brattstrom@mora.se

Kurator

Anna Lindgren

0250-26336

anna.lindgren@mora.se

Specialpedagog

Carina Widén

0250-26389

carina.widen@mora.se

Logoped

Charlotte Backlund

0250-26647

charlotte.backlund@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Rieke Matthei

0250-26520

rieke.matthei@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Sollerö skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Anna Hermansson

0250-26930

anna.hermansson@mora.se

Kurator

Jela R Cnubben

0250-27192

jela.rompelberg-cnubben@mora.se

Specialpedagog

Linda Magnusson

0250-27161


Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26342

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilssson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Noretskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska f-6

Tove Wikström

0250-26325

tove.wikstrom@mora.se

Skolsköterska 7-9

Anette Martinsson

0250-26714

anette.martinsson@mora.se

Kurator f-6

Joel Andersson

Emma Solin

0250-26666

0250-27142

joel.andersson@mora.se

emma.solin@mora.se

Kurator 7-9

Stina Kallova


0250-26396

 

stina.kallova@mora.se


Specialpedagog f-6

Anna Hård

0250-26667

anna.hard@mora.se

Specialpedagog 7-9

Marie-Loiuse Lundin Norell

0250-26031

marie-louise.lundin-norell@mora.se

Logped

Charlotte Backlund

0250-26647

charlotte.backlund@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Rieke Matthei

0250-26520

rieke.matthei@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Anpassad grundskola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Tove Wikström

0250-26325

tove.wikstrom@mora.se

Kurator

Joel Andersson

0250-26666

joel.andersson@mora.se

Specialpedagog

Anna Sigås

0250-26582

anna.sigas@mora.se

Logped

Cecilia Halvarsson

0250-26342

cecila.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Rieke Matthei

0250-26520

rieke.matthei@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Morkarlby skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Charlotte Broberg

0250-26772

charlotte.broberg@mora.se

Kurator

Emmy Svahn

0250-26624

emmy.svahn@mora.se

Specialpedagog

Catarina Lund Särström

0250-26332

catarina.lund@mora.se

Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26342

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


 Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilsson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Våmhus skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Anita Bladfält

0250-26391

anita.bladfalt@mora.se

Kurator

Joel Andersson

0250-26666

joel.andersson@mora.se

Specialpedagog

Anna Sigås

0250-26582

anna.sigas@mora.se

Logoped

Charlotte Backlund

0250-26647

charlotte.backlund@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Rieke Matthei

0250-26520

rieke.matthei@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Bjäkenbackens skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Kristina Brattström

0250-26392

kristina.brattstrom@mora.se

Kurator

Veronica Sundkvist

0250-26662

veronica.sundkvist@mora.se

Specialpedagog

Anna Sigås

0250-26582

anna.sigas@mora.se

Logoped

Charlotte Backlund

0250-26647

charlotte.backlund@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Rieke Matthei

0250-26520

rieke.matthei@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Utmelands skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Anna Hermansson

0250-26930

anna.hermansson@mora.se

Kurator

Jela R Cnubben

0250-27192

jela.rompelberg-cnubben@mora.se

Specialpedagog

Catarina Lund Särström

Linda Magnusson

0250-26332

0250-27161

catarina.lund@mora.se

Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26342

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilsson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Vika skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Anna Hermansson

0250-26930

anna.hermansson@mora.se

Kurator

Jela R Cnubben

0250-27192

jela.rompelberg-cnubben@mora.se

Specialpedagog

Linda Magnusson

0250-27161


Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26772

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Eva Nordin Olsson


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilsson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Ängskolan.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Christina Stärner

0250-26667

christina.starner@mora.se

Kurator

vakant

  

Specialpedagog

Anna Sigås

0250-26582

anna.sigas@mora.se

Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26772

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilsson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Elevhälsoenhetens personal på Morkarlbyhöjdens skola.

Roll

Namn

Telefon

E-post

Skolsköterska

Christina Stärner

0250-26667

christina.starner@mora.se

Kurator

vakant



Specialpedagog

Jenny Holm Sandin

0250-26339

jenny.holm-sandin@mora.se

Logoped

Cecilia Halvarsson

0250-26772

cecilia.halvarsson1@mora.se

Skolläkare

Anna Jurland Ståby


Kontakt via skolsköterska

Skolpsykolog

Kristin Nilsson

0250-26580

kristin.nilsson@mora.se

Senast uppdaterad: 29 juni 2022